Przewodnik turystyczny po Mikołajkach
Zastanawiasz się jakie atrakcje mają Mikołajki? Zamów spacer z licencjonowanym przewodnikiem PTTK po Mikołajkach, który pokaże Ci historię miasta, jego najciekawsze obiekty, legendy i anegdoty z nim związane. Powiem Ci gdzie dobrze zjeść, odpocząć i pokaże co można zobaczyć w okolicy.
Atrakcje Mikołajki
Mikołajki – niegdyś istniało przysłowie „Mikołajki to bajki, ale Orzysz to miasto, ulica Kajki, ot całe Mikołajki”. Miał to być przytyk do miasta jako niewielkiej rybackiej miejscowości, która nie ma nic do zaoferowania. Dziś śmiało można polecić wizytę w Mikołajkach. W sezonie letnim tętniące życiem wakacyjnym miasteczko, a zimą cicha, bajeczna przystań. Jakie są atrakcje w Mikołajkach? Przede wszystkim żeglarski klimat. Zdecydowanie warto udać się na spacer wyremontowaną, nowoczesną promenadą wzdłuż jeziora Mikołajskiego. Mikołajki to miasto położone na przesmyku między jeziorami Tałty i Mikołajskim. Aby przedostać się z jednej części miasta do drugiej należy skorzystać z jednego z trzech mostów: kolejowego, drogowego lub pieszego. Polecamy spacer kładką, która jest fantastycznym zwieńczeniem promenady. Z Mikołajek można udać się w rejs statkiem Żeglugi Mazurskiej między innymi na największe jezioro w Polsce – Śniardwy czy do miasta Ryn. Na lubiących szaleństwo w basenie czeka Aquapark Tropikana w Hotelu Gołębiewski. Jednak Mikołajki to nie tylko woda, na lądzie znajduje się również kilka ciekawych zabytków. Głównym z nich, charakterystycznie górującym nad miastem jest kościół ewangelicki z widoczną z daleka wieżą zegarową. Tuż obok niego znajduje się Muzeum Reformacji z ciekawymi zbiorami. Miejscem urokliwym dzięki zabudowie składającej się z kolorowych kamienic o różnych stylach architektonicznych jest rynek w Mikołajkach. Najbardziej okazałym budynkiem rynku jest Villa Mazur z 1888 roku. Dawniej był to ratusz. Znajduje się tam również fontanna przedstawiająca Króla Sielaw, związanego z miejską legendą. Wyruszając w dalszą drogę warto odwiedzić Kościół Matki Bożej Różańcowej z klimatycznym wnętrzem. Aż ciężko uwierzyć, że w czasie wojny znajdowała się tu remiza czy stajnia. Przed świątynią znajduje się tablica upamiętniająca ofiary burzy na Mazurach, która miała miejsce 21.08.2007 roku. Warto odejść od nabrzeża i udać się w głąb miasta by dotrzeć do najlepszego punktu widokowego jakim jest wieża kościoła św. Mikołaja. W herbie miasta, na tafli jeziora pod mostem i na rynku możecie się spotkać z postacią ryby z koroną na głowie. Jest to Król Sielaw. Jego postać związana jest z powieścią, o której możecie przeczytac w zakładce Ciekawostki historyczne na blogu.
Zwiedzanie Mikołajek
Zapraszam grupy zorganizowane na wycieczki po Mikołajkach. Zwiedzanie Mikołajek z przewodnikiem to wartościowy spacer, podczas którego usłyszysz ciekawostki i historię powstania miasta.